"Matka w poezji"

W dniu 09 czerwca 2015 roku w Publicznym Gimnazjum w Wolanowie odbył się szkolny konkurs recytatorski „Matka w poezji”, którego celem było rozbudzanie zainteresowania poezją, aktywizacja gimnazjalistów, uwrażliwianie na czar literatury pięknej. Nawiązywał on do obchodów Dnia Matki i skierowany był do uczniów klas I. W jego XIII edycji wzięło udział dziewięcioro chętnych. Przygotowali oni pod opieką pani Doroty Bujak recytację utworu lirycznego, który dotyczył postaci matki i jej roli w życiu dziecka. W jury zasiadły panie: Bogusława Marszałek, Małgorzata Chrzanowska, Janina Laskowska i Jolanta Prawda. Oprawą muzyczną uroczystości zajął się młody gitarzysta, Jakub Janas. Jury, wysłuchawszy recytatorów, oceniło opanowanie pamięciowe tekstu, interpretację głosową, dykcję i ogólny wyraz artystyczny wystąpień. Werdykt:

III miejsce- Zuzanna Seredyn

II miejsce- Eliza Kowalczyk

I miejsce- Iza Kobiera

Organizatorki, panie Agnieszka Wlazło i Monika Gibała, gratulują, i zachęcają  do uczestnictwa    w kolejnych edycjach konkursu.

Opracowała: Agnieszka Wlazło

Thursday the 28th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.