„Znamy nasze lektury”

W dniu 18 marca 2016 odbył się konkurs wiedzowy  „Znamy nasze lektury” skierowany do uczniów klas 3 Publicznego Gimnazjum w Wolanowie. Miał on na celu:

• Sprawdzenie stopnia znajomości treści wybranych lektur gimnazjalnych,
  • Zachęcenie do czytelnictwa,
  • Utrwalenie wiadomości z zakresu literatury przed egzaminem gimnazjalnym,
  • Wdrażanie gimnazjalistów do współpracy, do planowania pracy i posługiwania się technologią komputerową.

Wystartowały 4 zespoły – przedstawiciele klas 3b, 3c, 3d, 3e. Uczniowie wzięli udział w następujących konkurencjach: rozwiązywanie testu i krzyżówki, rozpoznawanie cytatów, recytacja fragmentów „Romea i Julii”, przygotowanie plakatu i prezentacji multimedialnej promującej wybraną lekturę. Za organizację konkursu odpowiedzialne były panie polonistki: Agnieszka Wlazło, Monika Gibała i Anna Klusek. Jury po zsumowaniu punktów ogłosiło wyniki:

I m – klasa 3b

II m – klasa 3d

III m – klasa 3c

Gratulujemy!

Agnieszka Wlazło

Friday the 3rd. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.