Dzień Języka Ojczystego

Utworzono: poniedziałek, 06 marzec 2023 Opublikowano

„Język jest mapą drogową kultury. Mówi, skąd ludzie pochodzą i dokąd zmierzają.”

Rita Mae Brown

W dniu 3 marca 2023 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Języka Ojczystego, którego cele to: popularyzacja języka polskiego jako części dziedzictwa kulturowego, pobudzanie aktywności pisarskiej uczniów, rozwijanie postawy dbałości o piękno i poprawność języka polskiego, rozwijanie kreatywności i twórczej inwencji uczniów. W tym celu najmłodsi wychowankowie przygotowali kolorowe mandale polskich liter, starsi pisali spontaniczne wypowiedzi, za co kochają język polski. Prace te udekorowały następnie szkolne korytarze. Uczniowie klas 4-8 wykonali tematyczne plakaty. Chętni wzięli udział w konkursie poetyckim na wiersz promujący język polski. Nad tymi działaniami pieczę sprawowały panie Monika Gibała i Agnieszka Wlazło.

„A nade wszystko szanuj mowę twą ojczystą.
Nie znać języka swego – hańbą oczywistą.

F.K. Dmochowski

Tuesday the 7th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.