PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Utworzono: sobota, 25 marzec 2023 Opublikowano

„Przyszła pani wiosna
To pora roku jest radosna
Słońcem świat okryła
I szarą zimę przegoniła…”

Czym powitać cię wiosenko, gdy zielona wracasz znów, chyba tańcem i piosenką, bo to milsze jest od słów” – takimi słowami zerówkowicze  z PSP im. Jana Pawła II wraz ze swoimi wychowawczyniami powitały wiosnę. Dzieci śpiewając piosenki „Maszeruje wiosna”, „Marzec czarodziej” i „Wiosna nowina radosna” spacerowały w barwnym korowodzie
z Gaikiem – Maikiem i własnoręcznie wykonaną Panią Wiosną. Obrzędom tym towarzyszyła piękna słoneczna pogoda.
W tym dniu zerówkowicze wykonały prace plastyczne związane z astronomiczną wiosną.
Mamy nadzieję, że upragniona wiosna na dobre pozostanie z nami, zazieleni łąki, drzewa i trawy oraz pozwoli rozkwitnąć kwiatom!

Ewa Kijas
Roksana Bilke

Thursday the 25th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.