Śladem bohaterów „Kamieni na szaniec”

Utworzono: poniedziałek, 14 kwiecień 2014 Opublikowano

W dniu 26. marca 2014roku, w rocznicę akcji pod Arsenałem, uczniowie klas 2 PG w Wolanowie wybrali się na wycieczkę Śladem bohaterów „Kamieni na szaniec”. Opiekę sprawowały panie: Agnieszka Wlazło, Beata Czerwińska, Renata Bieniek. Inspiracją do wyjazdu była szkolna lektura autorstwa Aleksandra Kamińskiego.

Zwiedzanie zaczęliśmy od liceum  im. S. Batorego, do którego uczęszczali chłopcy opisani w ww powieści. Oglądaliśmy pamiątki po Alku, Rudym i Zośce. Zadumaliśmy się nad ich grobami na Powązkach. Byliśmy w muzeum na Pawiaku, gdzie więziono Jana Bytnara oraz w al.Szucha, gdzie go przesłuchiwano i katowano. Ostatnim punktem wycieczki było Muzeum Powstania Warszawskiego. Wyjazd ten spełnił cel edukacyjny- poszerzył i utrwalił wiedzę gimnazjalistów o bohaterach „ Kamieni na szaniec”, o warunkach życia w okupowanej Warszawie. Mamy nadzieję, że spełniony został również cel wychowawczy i młodzież zastanowiła się nad własnym stosunkiem do ojczyzny.

Saturday the 18th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.