Uroczystość z okazji ukończenia szkoły przez uczniów klas trzecich gimnazjum

Uroczystość pożegnalna rozpoczęła się od zatańczenia przez uczniów Poloneza, którego przygotowaniem kierowały Panie: Jolanta Firlej i Anna Klusek. Następnie, zaproszeni Goście, Rodzice, Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy Szkoły, Uczniowie obejrzeli refleksyjny program artystyczny – „Kim jestem? Kim będę? Dokąd zmierzam?” przygotowany przez uczniów klas trzecich pod kierunkiem pań wychowawczyń: Jagody Bednarek, Elżbiety Kacprzyckiej, Doroty Bujak i Małgorzaty Kuśmierczyk.
Miłym akcentem były słowa wypowiedziane przez koleżanki z klas drugich: Sarę Wordingham i Darię Oparcik skierowane do swoich starszych kolegów i koleżanek:

Drodzy trzecioklasiści!
Po trzech latach nadszedł dla was ten smutny czas pożegnania. Nam, waszym młodszym kolegom i koleżankom, będzie was bardzo brakowało. Przeżyliśmy z Wami wiele wspaniałych chwil. Byliście zawsze dla nas wsparciem i wiedzieliśmy, że zawsze możemy na Was liczyć. Teraz rozchodzicie się do innych szkół i będzie nam Was tutaj bardzo brakowało. Na tej waszej nowej drodze chcemy życzyć Wam, aby wszystkie cele, które sobie postawicie udało się Wam zrealizować, byście spełnili wszystkie swoje marzenia oraz byście podołali wszystkim wyzwaniom, jakie stawia przed Wami los. I pamiętajcie o Koleżankach i Kolegach z klas pierwszych i drugich.

Kilka słów do swoich rówieśników skierował ustępujący z funkcji - przewodniczący Samorządu Szkolnego Cezary Kozyra:

„… Jako przewodniczący Samorządu Szkolnego chciałbym przekazać kilka słów do swych koleżanek i kolegów?…
Nadszedł moment, kiedy przyszło nam się pożegnać. Dla nas, absolwentów, jest to chwila szczególnie ważna. Już ostatni raz w murach tej szkoły stoimy wszyscy razem i oczekujemy wręczenia świadectw. Zapewne każdy z nas zastanawia się, co wyniósł z tego miejsca, czego się nauczył i co zrobił, aby rozwijać zdolności i doskonalić siebie. Los pisał różne scenariusze, nie zawsze było dobrze. Jedno jest pewne,…. Jeszcze trzy lata temu widzieliśmy świat z zupełnie innej perspektywy. Dziś Szkołę opuszczamy dojrzalsi, z bagażem pełnym wspomnień i doświadczeń.

Pamiętajcie,……….To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku”.

Na zakończenie części artystycznej odbyła się premiera filmu przygotowanego przez Ninę Szczęsną i Wiktorię Gibałę, w którym przedstawiony został reportaż podsumowujący atmosferę szkoły oraz „uczniowskie wspomnienia i wybryki”.
Po części artystycznej głos zabrała Pani Dyrektor ZSO w Wolanowie - Elżbieta Wertejuk oraz Przewodnicząca Rady Gminy Wolanów - Pani Teresa Pankowska.
Następnie najlepsi uczniowie, wybitni sportowcy oraz osoby angażujące się aktywnie w życie szkoły otrzymały nagrody książkowe oraz stypendia naukowe i sportowe.

Kochani absolwenci! Żegnamy się z Wami, ale o Was nie zapominamy! Przed Wami nowy etap w życiu – czas kolejnych poszukiwań, wyborów, nowych rozwiązań i decyzji. Oby były dobre i przyniosły Wam to, czego szukacie.
Wszystkim absolwentom życzymy, by zawszy postępowali według słów, które były mottem przedstawienia:

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest.
Nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Podziękowania

• Dziękujemy wszystkim uczniom kl. III-ych, którzy uświetnili uroczystość zakończenia nauki w gimnazjum swym występem.
  • Dziękujemy Karolinie i Pawłowi za obsługę techniczną.
  • Dziękujemy Pani Annie Kosiec za przygotowanie pięknej dekoracji i Panu Konradowi Gałce za nadzór obsługi technicznej.
Wednesday the 24th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.