Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej

W dniu 28 lutego 2020 r. bibliotekę szkolną odwiedzili bajkowi bohaterowie. Zapraszali uczniów klas pierwszych do odwiedzin Książkowej Krainy:
„W tej niezwykłej krainie
Różne książki, książeczki
Znane wszystkim wierszyki,
Opowieści, bajeczki”.

Wróbelek Elemelek, krasnal Hałabała, Pinokio, Kaczka Dziwaczka, Miś Uszatek oraz Zajączek Szarek opowiadali o swoich przygodach oraz zachęcali do przeczytania o  dalszych losach w książkach:
„Kto podróże odbywa
Do Książkowej Krainy,
Spotyka wielu znajomych,
Bo ich tu zaprosiliśmy.
Lepiej można ich poznać,
Gdy się z nimi spotkamy…”.
Na spotkanie przybyła także Królowa Książka, która opowiedziała barwną historię swojego życia, prosiła o szanowanie książek oraz przekazała wychowawczyniom klas pierwszych ,,Prośby książki do czytelnika”.
Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste  przyrzeczenie, że będą obowiązki czytelnika traktować z powagą i systematycznie wypożyczać książki.
W prezencie otrzymali piękne zakładki do książek wykonane przez uczniów naszej szkoły. Spotkanie z książkowymi bohaterami dostarczyło wszystkim wiele radości oraz niezapomnianych wrażeń. W bajkowe postacie wcieliły się uczennice szkoły podstawowej działające w aktywie bibliotecznym. Opiekę na uroczystością sprawowała p. Monika Gibała i p. Beata Rosińska.

Opracowała: Monika Gibała

Thursday the 18th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.