Spotkanie z Vladem Sivakowem – białoruskim wolontariuszem z Fundacji im. Roberta Schumana w Warszawie

„(Nie)odkryta Białoruś”

W dniu 13. czerwca 2018 r. uczniowie klas II D i III D gimnazjum wraz z nauczycielami - Renatą Bieniek, Elżbietą Kacprzycką i Małgorzatą Kuśmierczyk - wzięli udział w spotkaniu z Vladem Sivakowem – białoruskim wolontariuszem z Fundacji im. Roberta Schumana w Warszawie.
Vlad zabrał uczestników spotkania w niezwykłą podróż po kraju, który w przeszłości był blisko związany z Polską.
Białoruś się zmieniła i pomimo że  z Polski jest do niej tak blisko, to wygląda zupełnie inaczej niż nasz kraj. Białoruś to ziemia wyjątkowych ludzi i zapierającej dech w piersiach natury. Kraj ten jest jednym z ostatnich nieodkrytych, tajemniczych miejsc w Europie i może okazać się intrygującym miejscem dla podróżników, znudzonych europejskimi miastami.
„Odkrywaj Białoruś i jej ukryte głębie” - tymi słowami Vlad zapraszał i zachęcał wszystkich zebranych do podróży do jego kraju.
Na zakończenie spotkania nasz gość obejrzał gazetkę ścienną o Białorusi, przygotowaną przez uczennice klasy III D, dokonał pamiątkowego wpisu do kroniki szkolnej oraz wziął udział w sesji zdjęciowej z gimnazjalistami.

Renata Bieniek

Saturday the 20th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.