Rok szkolny 2008/2009

Utworzono: piątek, 29 listopad 2013

W tym roku szkolnym w maju gościł w naszej szkole polski wolontariusz Mirosław Kimla, który poprowadził z uczniami bardzo ciekawe zajęcia na temat waluty euro.

Na początek opowiedział o historii wprowadzenia tej waluty w niektórych krajach należących do Unii Europejskiej, a następnie w formie warsztatowej uczniowie mieli wykonać różnorodne zadania dotyczące m.in. przeliczania cen na euro, analizowania materiałów źródłowych oraz przedstawienia dobrych i złych stron wprowadzenia tej waluty.

Dzięki tym zajęciom uczniowie nabyli pewnych umiejętności matematycznych, mogli poszerzyć wiadomości na temat euro oraz wyrazić swoje zdanie czy są zwolennikami, czy przeciwnikami wprowadzenia euro w Polsce.

Wzorem lat ubiegłych uczniowie podziękowali panu Mirosławowi za bardzo ciekawe zajęcie, poprosili o wpis do kroniki szkolnej i pamiątkowe zdjęcie.

Saturday the 20th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.