DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

Drukuj

Wszechogarniająca zieleń, koniczynki, skrzat, tęcza, złoto - to wszystko zagościło do naszej szkoły  z okazji dnia Świętego Patryka, które jest obchodzone 17 marca.
W poniedziałek 18 marca 2019 odbył się konkurs wiedzy o Irlandii i Dniu Świętego Patryka w języku angielskim. Wszystkie klasy piąte i szóste wystawiły reprezentantów do czteroosobowych drużyn.  Chętni uczniowie mogli wykonać plakaty, które posłużyły jako dekoracja.


Konkurs zaczął się od poszukiwań  tradycyjnych trzylistnych koniczynek, tak aby każdy uczestnik mógł poczuć klimat obchodów Dnia Świętego Patryka. Następnie, zawodnicy brali udział w konkurencjach polegających na wykorzystaniu qr-kodów czy aplikacji do quizów” kahoot” .  Aby dobrze wypaść, należało znać podstawowe informacje na temat Irlandii i obchodów związanych z Dniem Świętego Patryka.  To jednak nie wystarczyło! Jak na tę uroczystość przystało, szczęścia też trzeba było trochę mieć, aby wygrać. Uczniowie zwarci i gotowi do walki pokonali wszystkie zadania bez większych przeszkód, ale za to zawsze z uśmiechem na twarzy. 
Rywalizacja była zacięta, a różnica w punktacji nie była duża. Konkurs wygrała reprezentacja klasy 5c, a w nagrodę otrzymali torby, słuchawki i trochę gadżetów dzięki uprzejmości wydawnictw Macmillan i Express Publishing. Pozostałe drużyny również otrzymały  upominki w tym książki i kalendarze.
Mamy nadzieję, że tego typu działania przybliżają uczniom kulturę związaną z krajami anglojęzycznymi w sposób łatwy i przyjemnyJ
Pomysłodawczyniami  były nauczycielki  języka angielskiego – Panie Elżbieta Kacprzycka i Zuzanna Dobkiewicz. W przygotowaniach i przebiegu pomagała  Pani Marta Stępień.

 

Thursday the 20th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.