Wyniki Szkolnego Konkursu Plastycznego pt. „Jan Paweł II sługa Maryi”

Drukuj

Kościół w Polsce w sposób szczególny raduje się z 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Na nowo przypominają się nam obrazy z dnia wyboru na Stolicę Piotrową, a także te trudniejsze chwile z 2 kwietnia 2005 roku, kiedy Jan Paweł II umierał. 
Dziś raczej nie zdarza się by ktoś nie wiedział kim był Jan Paweł II. Podziwiamy Jego osobę, zachwycamy się dziełami, które dokonały się przez czas Jego pontyfikatu. Niewątpliwie na szczególne miejsce wysuwa się kult maryjny, bardzo widoczny w przeżywaniu wiary  u św. Jana Pawła II.  Wychowany w bliskości Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej, niestrudzony pielgrzym do Sanktuarium na Jasnej Górze, wielki czciciel Matki Bożej w Fatimie i wielki orędownik i miłośnik modlitwy różańcowej. Jak sam często mówił: „Różaniec jest moją umiłowaną modlitwą”. Św. Jan Paweł II to także człowiek szkaplerza św., który nosił na swojej szyi do momentu śmierci.
W przygotowaniu się do przyjęcia imienia Jana Pawła II przez naszą szkołę został zorganizowany Szkolny Konkurs Plastyczny pt. „Jan Paweł II sługa Maryi”. Do takiego tematu skłonił nas trwający miesiąc Maj, w którym każdego dnia odmawiamy Litanię do Matki Bożej, oraz 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II.
Hasło biskupiej i papieskiej posługi św. Jana Pawła II: Totus tuus (cały twój), zachęcają nas do odkrywania jak wielką miłość do Maryi, nosił Papież w swoim sercu. Konkurs plastyczny miał za zadanie przypomnieć nam tę miłość Papieża wobec Matki Bożej. Chcemy zatroszczyć się w naszej społeczności szkolnej, by pamięć o papieżu Wojtyle nie zgasła w sercach ludzkich.

Wyniki Konkursu

I miejsce
- Aleksandra Chodyra kl. 4c

II miejsce
- Wiktoria Nowocień kl. 4a
- Blanka Ziętek kl. 1a
- Łukasz Sadowski kl. 6a

III miejsce
- Aleksandra Kijas kl 5a
- Julia Nowocień kl.8a

Wyróżnienia:
- Natalia Sadownik kl. 5a
- Krzysztof Stanik kl. 5c
- Bartłomiej Bińkowski kl. 5b

Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, pozdrawiamy serdecznie organizatorzy:
Ks. Mariusz Chamerski, E. Kazała Maziarz, A. Kosiec, B.Rosińska.

Galeria nagrodzonych prac

Saturday the 11th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.