Rozgrywki sportowe w piłce siatkowej chłopców w 2023 roku HISTORYCZNY AWANS !!!

Etap 1 -styczeń 2023 eliminacje gminne- awans do kolejnej rundy bez gry, ponieważ z terenu gminy Wolanów nie zgłosiła się żadna szkoła.
Etap 2 - 12.01.2023 eliminacje międzygminne- dwa wygrane mecze po 2:0 z PSP Przytyk oraz PSP Kończyce gm. Kowala- awans.
Etap 3 - 01.02.2023 Finał Powiatu- trzy wygrane mecze po 2:0 z PSP Iłża, PSP Jastrzębia i PSP Pionki- awans.
Etap 4 - 23.03.2023 – Półfinał Międzypowiatowy- dwa wygrane mecze po 2:0 z PSP Skrzyńsko powiat przysuski oraz z PSP Guzów powiat szydłowiecki- awans.
Etap 5 - 14.04.2023 – Finał Międzypowiatowy w Radomiu, do którego awansowały trzy najlepsze zespoły po przejściu pięciu etapów eliminacji.

W pierwszym meczu PSP w Wolanowie spotkało się z PSP nr 2 w Kozienicach i odniosło zdecydowane zwycięstwo 2:0.

W drugim spotkaniu w walce o Mistrzostwo Międzypowiatowe ( Mistrzostwo Ziemi Radomskiej) chłopcy z Wolanowa zmierzyli się z gospodarzami zawodów, czyli PSP nr 34 w Radomiu. Do spotkania wyszli niezwykle zmotywowani i skoncentrowani, bo stawka tego meczu była bardzo wysoka, ponieważ tylko zwycięzca uzyska awans do Finału Wojewódzkiego na Mazowszu. Praca jaką włożyli na lekcjach wychowania fizycznego ( klasa sportowa-piłka siatkowa) oraz zajęciach Siatkarskich Ośrodków Szkolnych ( SOS ) została nagrodzona i odnieśli zdecydowane zwycięstwo 2:0 i tym samym uzyskali historyczny AWANS !!! na FINAŁY MAZOWIECKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ, które odbędą się w maju.

Reprezentacja PSP im. Jana Pawła II w Wolanowie grała w następującym składzie:

Bińkowski Bartek, Derlatka Dawid, Kowalczyk Jakub, Krakowski Krzysztof, Ługowsk Eryk, Pączek Jakub, Myszka Piotr, Pikiewicz Patryk, Rojek Szymon, Stani Krzysztof, Sieradz Filip, Wiśniewski Jakub.

Opiekun Kosiec Ryszard

Saturday the 27th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.