Bal Wszystkich Świętych w naszej szkole…

Bal Wszystkich Świętych to okazja do tego, aby dzieci i młodzież przekonały się, że świętym może zostać każdy, niezależnie od tego, ile wcześniej w życiu „nawywijał” i kim był. Nasz Bal zorganizowany został przez opiekunki SKC Agnieszkę Wlazło i Jadwigę Bednarek. Do działań włączyła się także Monika Gibała i Małgorzata Kuśmierczyk. Wielu uczniów wzięło czynny udział przebierając się za wybranego przez siebie Świętego, odpowiednio dobierając krój i kolor szaty oraz konkretne atrybuty. Przedstawiali oni swoje postacie podczas pochodu na szkolnym korytarzu. Dwudziestu uczniów wzięło udział w konkursie wiedzowym na temat „Świętych Pańskich” - ich życia duchowego i symboli kojarzących się z wiarą chrześcijańską. Podczas Balu dekorację stanowiły prace plastyczne przygotowane na konkurs dotyczący Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Wielkiego Patrioty zorganizowany przez Beatę Rosińską. W naszej tradycji zakorzeniło się, że Zaduszki to czas zadumy i smutku po utracie bliskich, natomiast 1 listopada jest jednym z najradośniejszych świąt w Kościele katolickim. Bal Wszystkich Świętych prowadził ksiądz Mariusz Chamerski – rozmawiał z uczniami naszej szkoły o świętych, przedstawił im kilka sylwetek wraz z krótkim życiorysem. Wspólnie pokazywali i radośnie zaśpiewali piosenkę „Każdy może świętym być”. Uczestnicy konkursów otrzymali cukierki i kalendarze ze świętym Janem Pawłem II (patronem naszej szkoły), a zwycięzcy i wyróżnieni nagrody w postaci sprzętu elektronicznego.

WIELKIE GRATULACJE!

Wednesday the 24th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.