„Życzliwość trudno oddać, ponieważ zawsze wraca”

Drukuj

Aforyzm ten przyświecał obchodom Szkolnego Dnia Życzliwości, który 19 listopada zorganizowało Szkolne Koło Caritas. Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień 21 XI obchodzi się w ponad 180 krajach. Głównym jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, dobroć, okazywanie bezinteresownej pomocy. To dobry moment, aby przypomnieć sobie, jak ważne są uśmiech i słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia. Wolontariusze z SK Caritas pod opieką pań: Jadwigi Bednarek, Moniki Gibały, Małgorzaty Bisińskiej - Siary, Agnieszki Wlazło przeprowadzili kilka akcji:
1. ŻYCZLIWA POCZTA - w dniu 18 listopada uruchomiona została specjalna skrzynka, do której uczniowie i nauczyciele mogli wrzucać zaadresowane koperty z życzeniami/ pozdrowieniami/ miłym słowem dla wybranej osoby (kolegi, koleżanki, nauczyciela). Wręczyliśmy je dnia następnego, wśród uśmiechów i wzruszeń.
2. DOBRE SŁOWO NA DZIEŃ DOBRY - w progu szkoły tego piątkowego poranka czekaliśmy na Was z dobrym słowem, życzliwą myślą, mądrą refleksją, np.

"Bądź dobry zawsze, gdy jest to możliwe. A jest możliwe zawsze.”
"Dla kogoś jesteś wszystkim."
"Jesteś wyjątkowy, jedyny na świecie.”
"Dobroć to język, który słyszą głusi i widzą ślepi.”

3. POMALUJ MÓJ ŚWIAT NA... ŻÓŁTO! - w ramach obchodów tego dnia uczniowie ubrali się na żółto lub mieli w swojej stylizacji jakiś żółty element (koszulka, apaszka, pasek, itp.). Żółty to kolor optymizmu i radości. Tego dnia w naszej szkole właśnie tej barwy było najwięcej!

Dziękujemy wszystkim - uczniom, nauczycielom, którzy przyczynili się do ukazania wyjątkowości tego dnia! Dobrze, że jesteście!

    Agnieszka Wlazło

 

Saturday the 4th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.