Akcja KUBEK

Szkolne Koło Caritas w dniu 19 X 2022 roku zorganizowało zbiórkę na rzecz osób w kryzysie bezdomności. Przed nimi trudny okres - jesienna szaruga, pierwsze przymrozki. By ocieplić te zimne chwile, wolontariusze przyjmowali od uczniów naszej szkoły nowe kubki, kawę, herbatę, słodycze, które posłużą streetworkerom w pracy. W akcji wzięło udział 107 uczniów.  Dzięki nim zgromadziliśmy:

-        herbatę - 141 szt.
-        kawę - 65 szt.
-        czekoladę - 12 szt.
-        kubki – 84 szt.

“Bezdomność jest nie tylko brakiem własnego kąta, ale w jeszcze większej mierze pozbawieniem oparcia w drugim człowieku, beznadziejnością i bezradnością”. Dziękujemy, że wciąż mamy w Was, wolanowskiej młodzieży, oparcie; że w każdej kolejnej akcji okazujecie wrażliwość i szczodrość. Z Wami nie czujemy się bezradni!

Opiekunki SKC

Tuesday the 16th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.