“Dom może zastąpić cały świat, ale cały świat nie zastąpi domu...”

O wartości domu, o problemach wynikających z jego braku 28 X 2022 roku ze streetworkerami Caritas, p. Magdaleną Walczak i p. Hubertem Kaczmarczykiem, rozmawiali uczniowie kilku klas PSP w Wolanowie. W trakcie zajęć warsztatowych zastanawiali się, czym dla człowieka jest dom, jaka jest jego funkcja w rozwoju młodego człowieka, jak pełni rolę w dorosłym życiu. Następnie streetworkerzy przedstawili problemy osób w kryzysie bezdomności, z którymi pracują. Dziękowali młodzieży za udział w akcjach wspierających ich działania. Była to wzruszająca i mądra lekcja wrażliwości i empatii. Oby pozostała na długo w sercach naszych uczniów.

Agnieszka Wlazło, Monika Gibała

Tuesday the 23rd. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.