22. Ogólnopolska Zbiórka Żywności „Tak. Pomagam!”

Makaron, ryż, kasza, kawa, herbata, cukier – te i inne produkty o długim terminie przydatności do spożycia są w okresie świąt nieocenionym wsparciem dla osób ubogich, bezdomnych, seniorów czy osób zmagających się z niepełnosprawnościami. 17 i 18 marca wolontariusze Caritas prowadzili zbiórkę żywności dla potrzebujących. Akcja „Tak. Pomagam!” odbywała się w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce.

W piątek 17 marca 2023 r. uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas w Wolanowie również uczestniczyli w tej akcji. Z wielkim zapałem i uśmiechem rozdawali ulotki, zachęcali klientów sklepu do przekazania artykułów, z których zostaną przygotowane paczki świąteczne dla podopiecznych Caritas. Uczennice z klasy 4c poświęciły swój czas, aby pomóc potrzebującym, odnosząc się do słów Matki Teresy z Kalkuty: „Nie martw się tak bardzo problemami, jakimi żyje świat, ale po prostu odpowiadaj na potrzeby konkretnych ludzi.”

Monika Gibała, Agnieszka Wlazło

Thursday the 28th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.