Szkolne Dni Dobra

W dniu 7. kwietnia obchodziliśmy święto- Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Z tej okazji polska Caritas organizuje corocznie różnorodne przedsięwzięcia wspierające prowadzone przez nią ośrodki, m.in. Domy Dziecka, Domy Samotnej Matki, hospicja, jadłodajnie. Dzień Dobra jest również okazją do spotkania wolontariuszy.
Szkolne Koło Caritas w Wolanowie także włączyło się w obchody tego dnia. Zorganizowaliśmy:

1. Akcję "Dobre jabłuszko", w której można było nabyć pluszowe jabłko.
  2. Akcję "Dobry bieg" - chętni uczniowie z klas 1-8 brali udział w charytatywnym biegu, wcześniej wrzucając do puszki symboliczne 2 zł. Na zwycięzców czekały nie tylko oceny z wf, ale też medale.
  3. Akcję "Dobry popcorn"- kupując ten smakołyk, również wspieraliście szkolne obchody Dnia Dobra.

Wszystkie datki wolontariusze zbierali do specjalnie oznakowanych puszek, które przekazane zostały do radomskiej Caritas.

Dziękujemy za Waszą dobroć i zaangażowanie!

Opiekunowie SKC

Sunday the 19th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.