„Kromka chleba dla sąsiada” w naszej szkole

21 września 2018 roku ruszyła diecezjalna akcja „Kromka chleba dla sąsiada”. Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas przy Publicznej Szkole Podstawowej w Wolanowie zorganizowali również zbiórkę darów w naszej placówce. Codziennie odwiedzali szkolne sale i zbierali od uczniów produkty spożywcze i chemiczne na rzecz najbiedniejszych i najstarszych podopiecznych radomskiej Caritas. W akcji wzięło udział 116 osób czyli 24% uczniów. Zebraliśmy m.in.:

• 38 kg cukru
  • 13 kg mąki
  • 27 konserw
  • 21 opakowań herbaty
  • 31 kg ryżu
  • 105 opakowań makaronu
  • 42 opakowania kaszy
  • 19 czekolad
  • 30 galaretek
  • I wiele, wiele innych produktów…

3 października bus z Urzędu Gminy w Wolanowie dostarczył wszystkie dary do magazynu Caritas w Radomiu przy ulicy Kościelnej.

Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom za aktywny udział w akcji, za szczodrość, wspaniałomyślność i chęć dzielenia się z innymi. Dziękujemy wszystkim, którzy zrozumieli przesłanie płynące ze słów księdza Jana Twardowskiego:

„Spieszmy się kochać ludzi. Tak szybko odchodzą…”

Jadwiga Bednarek, Agnieszka Wlazło

Thursday the 28th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.