„Pomoc dla Igora”.

„Jak słońce topi lód, tak dobroć usuwa nieporozumienia, nieufność i wrogość.”

Tak o dobroci mówił Albert Schweitzer. Chcąc przyczynić się do tego, by w naszym otoczeniu unosiła się tylko atmosfera szczerości, miłości i otwartości, Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie zorganizowała akcję charytatywną „Pomoc dla Igora”. Jest to czteroletni mieszkaniec naszej gminy, który urodził się z połową serca. Przeszedł już dwie operacje kardiologiczne i wiele zabiegów. Przed nim kolejna operacja w Niemczech.  Szkolny Klub Caritas z opiekunkami i we współpracy z Samorządem Uczniowskim zorganizowali „Kiermasz przydasiów”. Liczni nauczyciele i  uczniowie hojnie ofiarowali na ten cel różności typu: książki, korale, wisiorki, puzzle, gry planszowe, ramki, obrazki, kalendarze, filiżanki, kubeczki  itp.
W dniach 23 i 24 stycznia na kiermaszu wszyscy (nauczyciele, uczniowie i rodzice)  mogli wybrać za dowolną kwotę coś dla siebie. Cieszył się dużym zainteresowaniem i zebraliśmy znaczną sumę.  Oprócz tego wychowawcy nadzorowali w klasach zbiórkę pieniężną. Uczniowie wpłacali dobrowolne datki. Całą kwotę w dniu 25 stycznia wraz z życzeniami zdrowia przekazaliśmy mamie Igora na jego leczenie. Niech rośnie duży i silny!

Opracowała: Agnieszka Wlazło

Friday the 19th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.