„Możesz dawać bez miłości, ale nie możesz kochać bez dawania…”

Zgodnie z tą sentencją kolejny rok pracy Szkolne Koło Caritas rozpoczyna akcją „Kromka chleba dla sąsiada”. Podobnie jak w ubiegłych latach polega ona na zbieraniu produktów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz artykułów chemicznych. Przeznaczone będą dla najstarszych, najuboższych podopiecznych radomskiej Caritas. Każda klasa otrzymała ekologiczną papierową torbę, w której pod okiem wychowawcy gromadziła dary. Następnie zostały przeliczone i autem „użyczonym” przez Urząd Gminy w Wolanowie dostarczone do siedziby Caritas w Radomiu przy ul. Kościelnej.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję, bo znów nasze starania „przyniosły plon obfity”… Wolontariusze zebrali:

• Makaron- 125 opakowań
  • Kasza- 46 opakowań
  • Ryż – 57 opakowań
  • Herbata -22 szt.
  • Sól – 1 kg
  • Mąka – 25 kg
  • Cukier -  32 kg
  • Olej – 3 szt.
  • Płatki – 7 szt.
  • Przyprawy – 13 szt.
  • Konserwy – 14 szt.
  • Kisiel, budyń, galaretki – 28 szt.
  • Mydło, żel – 6 szt.
  • Czekolady – 5 szt.
  • Kawa – 2 szt.
  • Ciastka – 1 szt.
  • Dżem – 2 szt.
  • Kotlety sojowe- 1 szt.
  • Zupki – 2 szt.

Opracowała Agnieszka Wlazło

Saturday the 20th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.