Jesteśmy Eko!

W dobie gwałtownych zmian i szybkiego rozwoju cywilizacyjnego wielkiego znaczenia nabierają postawy ekologiczne. Środowisko wpływa na człowieka, człowiek również kształtuje swoje otoczenie. Niestety, jego oddziaływanie często bywa destrukcyjne. Myśląc o naszej przyszłości, o globalnej kondycji Ziemi, powinniśmy wdrażać postawy ekologiczne. Dlatego Szkolne Koło Caritas w naszej szkole również postanowiło je wspierać. Prowadzimy całoroczną zbiórkę plastikowych nakrętek, zużytych baterii. W drugim semestrze planowana jest zbiórka zniszczonych telefonów komórkowych. Na lekcjach poruszane są zagadnienia, jak dbać o środowisko naturalne. Obecnie zakończyliśmy zbiórkę makulatury. Przy wsparciu p. bibliotekarki zgromadziliśmy 1140 kg papieru z nieaktualnych podręczników. Dzięki współpracy z Urzędem Gminy w Wolanowie zostały przewiezione na skup surowców wtórnych.

Pamiętajmy, że Ziemia jest tylko jedna!

Opracowała Agnieszka Wlazło

Saturday the 27th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.