Bądźmy życzliwi na co dzień….

Drukuj

21 listopada 2019 r. nasza szkoła włączyła się w świętowanie Dnia Życzliwości. Jest to uroczystość wywodząca się ze Stanów Zjednoczonych, a jej idea od lat jest niezmienna – bądźmy dla siebie życzliwi, problemy rozwiązujmy pokojowo. Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas przygotowali akcje: „Szczęśliwy kolor”– tego dnia żółta odzież uprawniała do „niepytania”. Jej odcienie cytrynowe, kanarkowe i musztardowe w bluzach, bluzeczkach i sukieneczkach królowały w szkolnej modzie. Na głównym korytarzu wyrosło magiczne „Drzewko Życzliwości” – uczniowie chętnie udekorowali je kolorowymi liśćmi z życzliwymi zwrotami. Jak wielką moc ma słowo, przypomnieliśmy sobie równie w kolejnym działaniu – „Dzieci listy piszą”. Wspólnie z opiekunką biblioteki, korzystając z zasobów Marzycielskiej Poczty, pisaliśmy listy do dzieci ciężko doświadczonych przez los, chorych, samotnych.  Plastycznie uzdolnieni wolontariusze wykonali okolicznościowe kartki i z serdecznymi życzeniami wręczyli je Dyrekcji Szkoły, pracownikom Urzędu Gminy w Wolanowie, na czele z panią wójt, Ewą Markowską - Bzduchą.
Za organizację Dnia Życzliwości odpowiedzialne były nauczycielki: Jadwiga Bednarek, Agnieszka Wlazło, Beata Rosińska, Monika Gibała. Aktywnie włączyły się również wychowawczynie klas 0-3.

Mamy nadzieję, że zasialiśmy ziarenko życzliwości w sercach naszych uczniów
i będzie ono kiełkować cały rok!

Opracowała Agnieszka Wlazło

 

Saturday the 4th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.