Wycieczka edukacyjna

I bogactwa często giną
Lecz nauki nie przeminą”

Jan Kochanowski

W dniu 16 września 2022r. uczniowie klas 7a, 8b, 8c pod opieką p. R. Bieniek, p. D. Bujak, p. A. Sadownik wzięli udział w edukacyjnej wycieczce do Czarnolasu, Zwolenia i miejscowości Gołąb.
Zwiedzając muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie, kaplicę Kochanowskich, kaplicę Owadowskich oraz Muzeum Regionalne w Zwoleniu, uczestnicy wycieczki mieli okazję poznać życie i twórczość Jana Kochanowskiego, historię rodu Kochanowskich oraz dziedzictwo kulturowe regionu zwoleńskiego.
Ze Zwolenia wycieczka udała się do miejscowości Gołąb, w której znajduje się kościół parafialny ufundowany przez Jerzego Ossolińskiego, domek loretański będący kopią kaplicy z Loreto oraz Muzeum Nietypowych Rowerów. Wizyta w Muzeum Nietypowych rowerów była żywą lekcją historii roweru, fizyki, techniki, ekologii oraz kulturalnego zachowania. Lekcja ta urozmaicona była jazdą uczniów i opiekunów na nietypowych rowerach – poziomych, cyrkowych, galopujących.
Na zakończenie wizyty w muzeum uczestnicy wycieczki spędzili mile czas przy ognisku piekąc kiełbaski, rozmawiając i bawiąc się, po czym wrócili pełni niezapomnianych wrażeń do Wolanowa.

Renata Bieniek

Friday the 29th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.