Śladami bohaterów „Kamieni na szaniec”

Utworzono: poniedziałek, 21 listopad 2022

Zorganizowana wycieczka śladami bohaterów „Kamieni na szaniec” przybliżyła wszystkim uczniom klasy ósmych oraz 7a oraz ich wychowawczyniom miejsca, wydarzenia oraz postacie opisane przez Aleksandra Kamińskiego. Na trasie zwiedzania z przewodnikiem znalazło się: Mauzoleum Walki i Męczeństwa przy Alei Szucha, miejsce katowni Gestapo, Plac Unii Europejskiej ze słynną kotwicą namalowaną przez Rudego na Pomniku Lotnika. Następnie podążyliśmy śladami słynnej Akcji Pod Arsenałem.  Zwiedziliśmy także Muzeum Więzienia Pawiak, gdzie zobaczyliśmy m.in. pierwsze wydanie „ Kamieni na szaniec”, cele, w których przetrzymywano więźniów oraz przedmioty, które po nich pozostały. Odwiedziliśmy także miejsce pamięci, Cmentarz Powązki Wojskowe, gdzie przewodnik wskazał nam groby harcerzy, żołnierzy, groby bohaterów i autora książki. Oddając hołd zmarłym bohaterom zapaliliśmy znicze. Z pewnością na długo zapadnie uczniom w pamięci wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego, po którym oprowadzał nas niesamowity przewodnik, pasjonat. Dzięki tej wycieczce wszyscy mieliśmy niezwykłą lekcję historii.

Friday the 29th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.