Poznajemy Puszczę Kozienicką – spacer ścieżką ekologiczną „Królewskie Źródła”

Utworzono: wtorek, 20 czerwiec 2023

„Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę,
a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz.”

Albert Einstein

W dniu 14 czerwca 2023 r. uczniowie klas: 6b, 7a, 8c, wraz z opiekunkami – p. R. Bieniek i p. D. Bujak pod kierunkiem pana leśniczego z Nadleśnictwa Kozienice wzięli udział w spacerze ścieżką ekologiczną „Królewskie Źródła”. Podczas wędrówki uczestnicy wycieczki poznali historię „Królewskich Źródeł”, charakterystyczne dla Puszczy Kozienickiej gatunki roślin i zwierząt, utrwalili pojęcie parku krajobrazowego, a także dowiedzieli się na czym polega praca leśnika i jakie szkoły należy ukończyć, aby nim zostać.
Po spacerze uczniowie wraz z opiekunkami piekli kiełbaski na ognisku oraz brali udział w różnych zabawach integracyjnych na leśnej polanie.

Renata Bieniek

Sunday the 5th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.