Wycieczka do Warszawy w dniu 24 maja 2024 roku

Utworzono: wtorek, 04 czerwiec 2024

„Warszawa dumna i wspaniała
Na mazowieckich piaskach stoi.
W promieniach słońca blaskiem pała,
Jak dzielny rycerz w złotej zbroi.”

Artur Oppman

Wycieczka po Stolicy Mazowsza była nagrodą dla uczniów klasy 8a ufundowaną przez Marszałka Województwa Mazowieckiego, za zrealizowany projekt edukacyjny pt. „Helena Mordak – twórczyni piękna za pomocą słów. Nauczycielka, poetka, regionalistka” w ramach Konkursu Wiedzy o Mazowszu pt. „Kobiety Mazowsza”.
Podczas wycieczki uczniowie klasy 8a oraz ich koleżanki i koledzy z klas: 6b, 7a, 7b, 8b zwiedzili Stadion Narodowy, poznali historię miasta, spacerując po Starówce wpisanej na listę światowego dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego UNESCO oraz biorąc udział w warsztatach na terenie parku otaczającego Pałac Wilanowski.
Zgłębianie teoretycznej wiedzy o Mazowszu, realizacja projektu edukacyjnego i wycieczka po Warszawie pozwoliły uczniom poznać wiele wartości województwa mazowieckiego, wśród których, jak powiedział Jan Sobiniarz „Najważniejsze są dwie: dary przyrody i dary kultury. Przyroda daje małej ojczyźnie zdrowie, kultura daje jej własną twarz”.

Renata Bieniek

Sunday the 8th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.