Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada obchodzone jest jedno z najmilszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Ten dzień to dobra okazja, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy zawsze będą miłym wspomnieniem z naszego dzieciństwa. Można beztrosko wyruszyć w świat magicznych historii i wziąć udział we wspólnej zabawie w niezwykłej rzeczywistości. Bajkowe postacie pojawiają się na kartach książek i książeczek dla dzieci, filmów czy kreskówek. Jednak czytanie rozbudza wyobraźnię i wiedzę o otaczającym świecie. Bajki, baśnie oraz inne fantastyczne opowieści pełne są przygód wymyślonych bohaterów, którzy walczą ze złem i pokonują wszelkie przeciwności losu. Postacie z bajek to bliscy przyjaciele dzieci i przez wiele lat towarzyszą kolejnym pokoleniom.

Z tej okazji opiekun biblioteki szkolnej, p. B. Siuda i p. A. Augustyniak - opiekunki oddziałów zerowych zorganizowały wspólne zabawy, bal postaci z bajek, kolorowanki, układanie puzzli, odgadywanie zagadek. W klasach drugich i trzecich uczniowie również aktywnie włączyli się w obchody tego święta, przygotowując autorskie zagadki dotyczące bajek i baśni. Dzieci wysłuchały także głośno czytanej baśni H. Ch. Andresena ,, Najpiękniejsza róża świata” i polskiej baśni ,,Waligóra i Wyrwidąb”. Uczniowie klasy 2b przygotowali piękne ilustracje do historii o dwóch silnych braciach.

Ten dzień rozjaśnił wszystkim listopadową aurę za oknem i wprawił w dobry humor. Wielu uczniów pewnie spędziło popołudnie na czytaniu baśniowej historii.

Opracowała: Monika Gibała

Saturday the 27th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.