W gronie czytelników szkolnej biblioteki

Utworzono: poniedziałek, 08 marzec 2021 Opublikowano

W dniach 3 i 4 marca 2021 roku w bibliotece szkolnej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wolanowie odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, poznali regulamin biblioteki, dowiedzieli się, jak należy dbać i czego nie wolno robić podczas użytkowania książki. Pierwszoklasiści obejrzeli także inscenizację wykonaną przez uczniów klasy III b pod kierunkiem p. Moniki Gibały i p. Beaty Życińskiej. Kolejnym etapem było odgadywanie bajkowych zagadek przygotowanych przez p. Agnieszkę Wlazło. Zadanie to sprawdzało znajomość bohaterów baśni i bajek. Gościem w bibliotece była także Pani Książka, która opowiedziała swoją historię. Przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a Pani Książka dokonała pasowania każdego z uczniów.

Na pamiątkę pierwszoklasiści otrzymali wyprawki czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii ,,Mała książka – wielki człowiek”, której strategicznym celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. W skład wyprawki wchodziły: książka ,,Pierwsze abecadło”, broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów ,,Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet. Zestaw ten będzie przypominał dzieciom o tym uroczystym wydarzeniu. Na zakończenie głos zabrał p. dyrektor Zbigniew Sarnat i opowiedział uczniom o ważnej roli książki i czytania w życiu każdego człowieka, a także o swojej wielkiej czytelniczej pasji.

Opracowała: Monika Gibała

Friday the 19th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.