UROCZYSTE ŚLUBOWANIE PIERWSZAKÓW

Utworzono: poniedziałek, 01 marzec 2021 Opublikowano

18 lutego od samego rana panowała wśród uczniów klas pierwszych naszej szkoły świąteczna atmosfera. Galowo ubrani pierwszoklasiści, w granatowych biretach na głowach, piękna dekoracja sali gimnastycznej - wszystko po to, aby ślubowanie uczniów klas pierwszych wypadło jak najbardziej uroczyście.
Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Pan Dyrektor szkoły powitał serdecznie wszystkich zgromadzonych. Następnie pierwszacy błysnęli talentem, prezentując wiersze i piosenki,  na dowód, że są gotowi, aby przyjąć ich do grona społeczności szkolnej.W niezwykle podniosłej atmosferze, przed sztandarem naszej szkoły, dzieci klas pierwszych  ślubowały być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pan Dyrektor Zbigniew Sarnat dokonał symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając okazałym ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion swoich podopiecznych. Każdy uczeń klasy pierwszej otrzymał pamiątkowy dyplom.

Po ceremonii pasowania Pan Dyrektor życzył wszystkim pierwszoklasistom sukcesów w nauce. Następnie życzenia złożyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i zapewnili o pomocy, opiece starszych kolegów w szkole i poza nią. Do życzeń dołączyli się uczniowie klas drugich, wręczając swym młodszym kolegom upominki.
W tym uroczystym dniu życzenia i prezenty nadeszły też dla wszystkich pierwszaków od Wójt gminy Wolanów Pani Ewy Markowskiej – Bzduchy i Dyrektor Banku Pani Ewy Lipińskiej.
Oczywiście o swoje pociechy zadbali rodzice przygotowując dla dzieci słodkie poczęstunki.
Niezwykle dumne były ze swoich uczniów wychowawczynie – Iwona Molendowska, Jolanta Pielas i  Pani Karolina Kucharczyk.
Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

Friday the 26th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.