23. kwietnia - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Utworzono: wtorek, 20 kwiecień 2021 Opublikowano

Tego dnia w ponad 100 krajach na całym świecie obchodzona jest uroczystość ważna dla pisarzy, ilustratorów, wydawców, czytelników. Świętujemy Dzień Książki i Praw Autorskich, ustanowiony przez UNESCO w 1995 r. Data ta została wyznaczona symbolicznie, właśnie tego dnia zmarł William Szekspir. Święto ma promować czytelnictwo, bo książka to potężne narzędzie, niezastąpione w poznawaniu świata.  Nie tylko uczy, ale też inspiruje, wzrusza, poszerza horyzonty, pobudza kreatywność. Dlatego biblioteka naszej szkoły ogłasza 23.  kwietnia obchody “Szkolnego Dnia Książki”. Oto działania, w których możecie wziąć udział:

1. Klasy 1-3 - “Ilustracja do ulubionej książki”- praca plastyczna w formacie A4, technika dowolna, podpisane dzieła należy dostarczyć do biblioteki do dnia 8. maja.
  2. Klasy 4 - “Książkowy rebus”.
  3. Klasy 5 - “Zgadnij , kto to? “- konkurs rozpoznawania bohaterów greckiej mitologii.
  4. Klasy 6 - “W świecie fantasy” - konkurs wiedzowy ze znajomości treści lektury  “Hobbit, czyli tam i  z powrotem”.
  5. Klasy 7 - “Kodeks wzorowego czytelnika”- krótka praca literacka.
  6. Klasy 8 - “Książkowa krzyżówka”.

Wszystkie konkurencje dla kl. 4-8 odbędą się na platformie Teams w specjalnie utworzonych zespołach 27.04.2021 r.. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do p. Moniki Gibały (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) do dnia 25. kwietnia. Dla wszystkich, którzy włączą się w naszą akcję, przewidziano oceny z języka polskiego oraz punkty z zachowania. Jeśli macie pytania, zapraszamy na czat  platformy Teams z p. A. Wlazło lub M. Gibałą.

Zapraszamy!

Thursday the 18th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.