Akcja Samorządu Uczniowskiego

Utworzono: czwartek, 29 kwiecień 2021 Opublikowano

„Flaga na każdym domu”

Flaga Polski to jeden z trzech symboli narodowych obok godła i hymnu. Flaga Polski doczekała się swojego święta, które przypada na dzień 2 maja, między Świętem Konstytucji 3 maja a Świętem Pracy. Święto zostało uchwalone przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej
w 2004 r.
Trzeba przyznać, że Dzień Flagi jest bardzo uroczyście obchodzony w naszym kraju. Polacy pokazują swoje przywiązanie do Ojczyzny wywieszając biało-czerwoną flagę na swoich domach i budynkach państwowych.
Pamiętajmy i my o tym dniu i wywieśmy na swoim domu polską flagę!  Zadbajmy, by nasi sąsiedzi i znajomi również przystąpili to tej akcji.
Jest to nasz obowiązek i wielki przywilej!
W polskiej literaturze jest wiele utworów poświęconych naszej fladze. Ten wiersz jest najbardziej znany:

„Barwy ojczyste”
Czesław Janczarski

Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze, biel i czerwień,
Czerwień to miłość,
Biel serce czyste,
Piękne są nasze barwy ojczyste.

Polska flaga na GIF. 26 animowanych GIF-ów za darmo

Wednesday the 24th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.