Z inspiracji Patrona…

Utworzono: środa, 19 maj 2021 Opublikowano

Dzień Patrona to szczególny moment dla całej społeczności szkolnej.
Z tej okazji Uczniowie klasy 4a pracowali pod hasłem „Z inspiracji Patrona…”
I tak z inspiracji Patrona brali udział w konkursach, analizowali wypowiedzi i naukę Jana Pawła II oraz przygotowali dwie ciekawe akcje.
Jan Paweł II powiedział: „Chodzi o to, ażeby wypoczynek nie był odejściem w próżnię, aby nie był tylko pustką. Wtedy nie będzie naprawdę wypoczynkiem. Chodzi o to, ażeby był wypełniony spotkaniem.”
Z inspiracji Patrona… wszyscy uczniowie naszej klasy – indywidualnie, z rodzinami lub w grupach, przygotowywali kremówki – ciastka, które kojarzą się z papieżem Polakiem. To działanie nauczyło nas współpracy i wspólnego świętowania, bycia ze sobą i zabawy. Do wychowawczyni nadesłaliśmy zdjęcia, na których przygotowujemy i jemy nasze wypieki.:) Ze zdjęć powstał film

Na sztandarze naszej szkoły znajduje się hasło: „Człowieka trzeba mierzyć miarą serca” a na ścianie holu głównego widnieje napis: „Bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten, kto daje”.
W myśl tych słów, z inspiracji Patrona… - wraz z Rodzicami i wychowawczynią zebraliśmy produkty chemiczne, środki czystości i nową odzież a następnie przekazaliśmy je do Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Słoneczny Dom” w Radomiu.
Uczniowie przeznaczyli swoje pieniądze i sami kupili potrzebne rzeczy.
Chcemy dać  czynem świadectwo. Zależy nam, by upamiętnić patrona nie tylko słowem - w akademiach i konkursach, ale przede wszystkim naszym zachowaniem, robiąc coś dobrego dla drugiego człowieka.

Friday the 29th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.