Cała Polska czta dzieciom ...

Utworzono: poniedziałek, 14 czerwiec 2021 Opublikowano

Fundacja „ABC XXI – Cała Polska Czyta Dzieciom” w 2021 roku obchodzi 20-letnią rocznicę akcji czytania dzieciom. Celem kampanii jest motywowanie rodziców i społeczeństwa do czytania dzieciom od urodzenia. Czytanie zaspokaja potrzebę bliskości i miłości, uczy języka i myślenia, rozwija wiedzę, wyobraźnię i wrażliwość moralną. Dodatkowo jest najlepszą inwestycją w przyszłość dziecka. Ma same zalety: proste, tanie, dostępne dla każdego. Rodzice i inni dorośli mają prawdziwą moc sprawczą, bo czytając dziecku dwadzieścia minut dziennie, codziennie, wychowują czytelnika i dają mu szansę na lepsze życie.

W ramach tej akcji biblioteka szkolna PSP im. Jana Pawła II w Wolanowie we współpracy z polonistką p. Agnieszką Wlazło przeprowadziła w dniu 7 czerwca 2021 r. kolejną edycję głośnego czytania najmłodszym.
Celem akcji było:

• rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów,
  • wyrabianie pozytywnego nastawienia do czytania,
  • promowanie głośnego czytania dzieciom.

Do tegorocznej edycji głośnego czytania zaproszeni zostali:

p. Zbigniew Sarnat– dyrektor PSP im. Jana Pawła II w Wolanowie,
p. Jolanta Gutkowska–radna Urzędu Gminy w Wolanowie,
p. Maria Sochaj– pracownik PSP im. Jana Pawła II w Wolanowie,
p. Iwona Węglarz– pracownik PSP im. Jana Pawła II w Wolanowie,
Anna Godek, Maria Sukiennik i Lena Kalita – uczennice naszej szkoły.

Na wstępie bibliotekarka i p. Agnieszka Wlazło przedstawiły dzieciom krótką historię kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom” i zapoznały    z listą książek wybranych przez internautów w Plebiscycie Złota Dwudziestka, które są polecane dla dzieci i młodzieży. Uczniowie poznali też zalety czytania. Następnie zaproszeni goście czytali fragmenty książki Marii Terlikowskiej „Drzewo do samego nieba” i opowiadali o swojej czytelniczej przygodzie.

Opracowanie: Monika Gibała

Thursday the 18th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.