DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH 11.06.2021

Utworzono: wtorek, 15 czerwiec 2021 Opublikowano

„Każdy o tym dobrze wie, język obcy przyda się!”

Dnia 11.06.2021 w PSP im. Jana Pawła II w Wolanowie odbył się Dzień Języków Obcych.  Udział w tym wydarzeniu wzięli uczniowie klas 7 – 8 uczniów z klasy 7A, 6 uczniów z klasy 7B oraz 4 uczennice z klasy 7C. Uczniowie pracowali w 3 zespołach klasowych.
Celem tej inicjatywy było przede wszystkim zwiększenie motywacji uczniów do nauki języków obcych i ukazanie im korzyści płynących z ich znajomości, a także promowanie talentów uczniowskich.
Nauczycielki języków obcych Elżbieta Kacprzycka i Aleksandra Jeżak przygotowały dla uczniów ciekawe gry i zabawy językowe.
Przebieg:

1. Prezentacja drużyn – każda grupa miała ułożyć swoją nazwę i wybrać stroje zgodne z tą nazwą, a także ułożyć „okrzyk”, przy pomocy którego uczniowie zachęcali siebie nawzajem do gry.
2. Zadania do rywalizacji:

• Prezentacja przygotowanego wcześniej plakatu promującego naukę języków obcych i uargumentowanie, dlaczego zdaniem grupy warto jest się ich uczyć.
  • Kahoot-quiz – w tej konkurencji uczniowie musieli zadecydować, z jakiego języka pochodzą podane w quizie polskie wyrazy.
  • Kalambury – przedstawiciel grupy losował przysłowie w języku polskim, niemieckim oraz angielskim, które miał zobrazować lub zilustrować, grupa natomiast musiała podać to przysłowie w języku angielskim oraz niemieckim.
  • Koło fortuny – quiz wiedzowy. W tej konkurencji uczniowie kręcąc kołem losowali pytania za 2, 4, 6 punktów. Każde kręcenie kołem i wylosowanie pytania wiązało się z odpowiedzią na pytanie z języka angielskiego oraz niemieckiego. Można było także wylosować premię, niespodziankę lub pole oznaczone jako bankrut. Pytania dotyczyły kulturoznawstwa z krajów niemiecko- oraz anglojęzycznych.

3. Na koniec, gdy jury w składzie: Anna Grzybowska oraz Agata Augustyniak zliczało wyniki uczniowie śpiewali piosenkę „Panie Janie”  zarówno w języku angielskim jak i niemieckim.

I miejsce zdobyli uczniowie klasy 7B, II miejsce uczennice z klasy 7C, III miejsce uczniowie klasy 7A. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dwujęzyczne dyplomy, dodatkowo wszyscy uczestnicy biorący udział w konkurencjach otrzymali nagrody rzeczowe w postaci drobnych upominków.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w wydarzeniach językowych w przyszłości.

Organizatorzy:
Aleksandra Jeżak
Elżbieta Kacprzycka

Wednesday the 24th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.