Klasa sportowa (7c) na obozie sportowym w Murzasichlu w dniach 22 – 26 września 2021 r.

Utworzono: środa, 29 wrzesień 2021 Opublikowano

„Sport nie jest celem, ale środkiem, może stać się
czynnikiem współtworzącym cywilizację
i służącym prawdziwej rozrywce,
pobudzającym ludzi, by ujawnili swoje najlepsze strony.”

„Dziękuję tym wszystkim w naszej Ojczyźnie,
którzy dostrzegają piękno i szlachetność sportu
i starają się te wartości rozpowszechniać w społeczeństwie.”

Jan Paweł II

W dniach 22 – 26 września 2021 r. uczniowie klasy sportowej (7c) naszej szkoły wraz z opiekunami: p. R. Bieniek, p. M. Kaczmarskim i p. R. Koścem wzięli udział w obozie sportowym w Murzasichlu. Obóz był współfinansowany przez Gminę Wolanów.
Podczas pięciodniowego pobytu na Podhalu uczniowie klasy 7c ćwiczyli tężyznę fizyczną, rozgrywając mecze piłki siatkowej i piłki nożnej na hali sportowej szkoły podstawowej w Poroninie, pływając w basenach termalnych w Bukowinie Tatrzańskiej, zdobywając szczyt Sarniej Skały w Tatrach, wspinając się po skałach, aby ujrzeć wodospad Siklawica, oraz spacerując po Dolinie Białego i Dolinie Strążyskiej.
Zajęcia sportowe przeplatały się z wieloma atrakcjami, jedną z nich był pobyt w Izbie Regionalnej. Spotkanie u Adama Gąsienicy w tradycyjnej góralskiej chałupie pozwoliło uczestnikom obozu przez chwilę cofnąć się w czasie. Opowieści pana Adama o pierwszych osadnikach, zwyczajach pasterskich, zbójnikach i góralskim stroju, urozmaicone góralskim humorem, muzyką na żywo pozwoliły uczniom i opiekunom lepiej poznać kulturę polskich górali.
Dużą atrakcją dla młodzieży był wjazd kolejką na Gubałówkę, podziwianie z jej szczytu panoramy Zakopanego oraz zjazd z Butorowego Wierchu w otoczeniu przepięknych krajobrazów.
Niezapomnianą atrakcją był wjazd kolejką krzesełkową na Wielką Krokiew i obserwacja skoków narciarskich na igielicie w wykonaniu zagranicznych sportowców.
Oprócz zajęć sportowych, podziwiania krajobrazów, poznawania góralskiej kultury pobyt na obozie był wspaniałym sposobem na integrację zespołu klasowego. Uczniowie spędzali mile czas przy ognisku - piekąc kiełbaski, śpiewając, grając w bilard, tenis stołowy, uczestnicząc w dyskotece.
Obóz sportowy w Murzasichlu to niezapomniana przygoda, która wszystkim uczestnikom pozostanie na długo w pamięci.

Renata Bieniek

Friday the 29th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.