Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 w PSP im. Jana Pawła II w Wolanowie

Utworzono: środa, 01 wrzesień 2021 Opublikowano

W roku szkolnym 2021/2022 życzymy Wszystkim zdrowia i wielu sukcesów.
Nauczycielom i Pracownikom Szkoły – wyrozumiałości, cierpliwości i pogody ducha.
Rodzicom – siły i spokoju.
Uczniom – zapału w zdobywaniu wiedzy i wielu ciepłych uczuć.
Bądźmy dla siebie dobrzy!

Dnia 1 września 2021 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Wolanowie uroczyście zainaugurowano rok szkolny 2021/2022.
O godzinie 8.00. rozpoczęła się msza święta w kościele pod wezwaniem św. Doroty w Wolanowie. Po niej, Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele i Pracownicy placówki zgromadzili się w budynku szkoły.
Prowadzący – Pan Ryszard Kosiec powitał zgromadzonych słowami patrona:
Potrzeba szczególnej wrażliwości ze strony wszystkich, którzy pracują w szkole, ażeby stworzyć w niej klimat przyjaznego i otwartego dialogu. We wszystkich szkołach niech panuje duch koleżeństwa i wzajemnego szacunku (…) Szkoła winna stać się kuźnią cnót społecznych, tak bardzo potrzebnych naszemu narodowi. Starajmy się rozwijać i pogłębiać w sercach dzieci i młodzieży uczucia patriotyczne i więź z Ojczyzną. Wyczulać na dobro wspólne narodu i uczyć młodzież odpowiedzialności za przyszłość. Polska potrzebuje ludzi otwartych na świat, ale kochających swój dom rodzinny kraj.
Drodzy nauczyciele i wychowawcy, z uznaniem pragnę podkreślić trud, jaki wkładacie w wychowanie młodego pokolenia. Serdecznie wam dziękuję za tę szczególnie ważną i trudną
pracę. Dziękuję za waszą służbę Ojczyźnie.
Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu, odbyła się krótka akademia upamiętniająca kolejną rocznicę wybuchu II wojny światowej. Uczennice: Anna Godek i Maria Sukiennik w poetyckich wystąpieniach odniosły się do tragicznych wydarzeń,
Zuzanna Woźniak przypomniała najważniejsze informacje z wojennej historii Polski, a  nauczyciel – Pan Konrad Gałka opowiedział o sytuacji ludzi żyjących w czasie II wojny światowej na terenie gminy Wolanów…
Następnie Dyrektor szkoły Pan Zbigniew Sarnat w humorystyczny sposób odniósł się do propozycji uczennicy Julii Siwak, która wierszem zaproponowała: Wnioskujemy innowację: Niech nie kończą się wakacje! Powitał zebranych i przekazał informacje dotyczące m.in. organizacji pracy szkoły. Pan Dyrektor złożył całej społeczności szkolnej najserdeczniejsze życzenia z okazji rozpoczęcia kolejnego roku szkolnego.
Po wyprowadzeniu sztandaru, zakończono zebranie ogólne a uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami klas, by uzyskać dodatkowe informacje związane z rozpoczęciem nauki.

Anna Klusek

Thursday the 28th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.