Ocalić od zapomnienia….

Utworzono: środa, 27 październik 2021 Opublikowano

Zbliżają się ważne w polskiej tradycji i kulturze uroczystości: Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Wybieramy się wówczas na groby bliskich. W dowód pamięci zapalamy znicze, szepcząc gorliwie słowa modlitwy. Niestety, są i takie mogiły, na których nikt nie zapali lampki, zapomniane, opuszczone. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wolanowie corocznie pielęgnują takie groby. W dniu 22. października klasa 6c z wychowawczynią wybrała się na parafialny cmentarz, z chęcią spełniając ten obowiązek. Młodzież sprzątała, grabiła, zamiatała. Krótka modlitwą i zapalonym zniczem uczciła pamięć zmarłych.

Pamiętajmy o tych, którzy odeszli, ale też kochajmy tych, którzy nam pozostali….

Agnieszka Wlazło

Tuesday the 23rd. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.