Cenne certyfikaty dla nauczycieli Publicznego Gimnazjum w Wolanowie

Utworzono: wtorek, 14 styczeń 2014 Opublikowano

W piątek, 13 grudnia 2013 r. w radomskiej siedzibie Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli dziesięcioosobowa grupa nauczycieli naszego Gimnazjum otrzymała certyfikaty ukończenia trwającego od 1. października 2011 r. projektu systemowego pn. „Mazowieccy Liderzy Nauczania Sukcesu”.

Wielomiesięczne szkolenie realizowane było przez MSCDN w Warszawie ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.  Obejmowało ono m.in. konferencje, spotkania warsztatowe, szkolenie wyjazdowe dla wybranych nauczycieli gimnazjalnych z całego Mazowsza, kursy online oraz zajęcia wewnątrzszkolne z udziałem prowadzącego trenera.

Przy normalnych codziennych obowiązkach szkolnych udział w tym projekcie był znaczącym obciążeniem czasowym i organizacyjnym. Tym bardziej cieszy więc, że wszyscy z powodzeniem ukończyli cały cykl szkoleniowy, uzyskując ważny tytuł Lidera Nauczania Sukcesu i poszerzając swoją wiedzę i kompetencje zawodowe. Grupę tę stanowią następujące osoby:

• Bożena Almerska-Orzechowska
  • Renata Bieniek
  • Dorota Bujak
  • Beata Czerwińska
  • Elżbieta Kacprzycka
  • Anna Klusek
  • Małgorzata Kuśmierczyk
  • Bogusław Marszałek
  • Stanisław Prażmowski
  • Agnieszka Wlazło.

W wydanej przez realizatora projektu publikacji książkowej pt. „ Karty projektów edukacyjnych i scenariusze zajęć”, cz. I i II (Warszawa 2013) zamieszczono między innymi przygotowany przez nas projekt „Jak wyglądało życie w średniowiecznym mieście”. Został on też zaprezentowany podczas piątkowego spotkania finalnego przez trzy uczennice naszego Gimnazjum - Weronikę Bieniek, Zuzannę Bieniek i Agnieszkę Maciąg. Jedna z naszych koleżanek – Anna Klusek zdobyła nagrodę finansową za opracowanie opisu projektu na temat „Czy słyszę własne sumienie …? O współczesnym gimnazjaliście” wraz ze scenariuszem działań dla uczniów gimnazjum.

Wszystko to ocenić należy jako nasz wspólny sukces pedagogiczno-organizacyjny, który z pewnością przełoży się na dalszą poprawę efektów kształcenia młodzieży gimnazjalnej, chociaż – jak wiemy – nie tylko od nas wszystko będzie zależeć.

Udział naszych nauczycieli w zakończonym projekcie to jeszcze jeden dowód ich stałego dążenia do podwyższania swoich kwalifikacji i doskonalenia zawodowego. Potwierdzała to też ich aktywność na kolejnych zajęciach szkoleniowych.

Opracował: S. Prażmowski

Friday the 26th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.