Szkoła pamięta...

Utworzono: poniedziałek, 08 listopad 2021 Opublikowano

W piątek 5 listopada 2021 roku Samorząd Uczniowski podsumował akcję ogłoszoną przed Świętem Zmarłych, której celem było uczczenie pamięci zmarłych uczniów, pracowników oświaty oraz żołnierzy polskich.
Akcja polegała na zbiórce zniczy w szkole, wyjściu dużej delegacji SU na cmentarz parafialny w Wolanowie i wspólnym, uroczystym zapaleniu zniczy na grobach zmarłych uczniów, nauczycieli, obrońców naszej Ojczyzny a także na zapomnianych i opuszczonych mogiłach. W zbiórce wzięło udział 23 uczniów, którzy podarowali nam 77 zniczy. Wszystkie zostały zapalone na grobach naszych zmarłych. Delegację SU stanowili uczniowie klasy 8b i 8c oraz trzy uczennice z klasy 6b.
Naszym przewodnikiem był ksiądz Mariusz Chamerski, któremu bardzo dziękujemy za oprowadzenie i przekazanie informacji o najstarszych pomnikach i zabytkowych nagrobkach wolanowskiego cmentarza.

Tuesday the 23rd. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.