DOŚWIADCZENIA Z FIZYKI W NASZEJ SZKOLE...

Utworzono: środa, 10 listopad 2021 Opublikowano

 „Im więcej czytasz, uczysz się, dyskutujesz i eksperymentujesz, tym bardziej prawdopodobne, że natchniesz się na pomysł, który w połączeniu z Twoimi zdolnościami i zasobami doprowadzi Cię do wielkiego sukcesu w Twojej dziedzinie...”
Brian Tracy

We wtorek (2 listopada) i w piątek (5 listopada) uczniowie klas siódmych w ciekawy i atrakcyjny sposób odkrywali tajniki przyrody wykonując eksperymenty z fizyki. Młodzież z naszej szkoły była bardzo zaangażowana i zainteresowana podczas wykonywania poszczególnych ćwiczeń praktycznych oczywiście z zachowaniem kwestii bezpieczeństwa oraz zasad BHP. Podczas tych lekcji zajmowali się zagadnieniami związanymi z budową  i właściwościami materii, a dokładniej siłami spójności, przylegania, zjawiskiem napięcia powierzchniowego wody oraz zjawiskiem kontrakcji. Uczniowie kształtowali umiejętność pracy w grupie, organizacji, obserwacji oraz formułowania wniosków...
Na wyróżnienie zasłużyły uczennice Julia Jagiełło, Natalia Sadownik, Justyna Walczyk, Maria Bednarek, Aleksandra Kijas, Lena Molga, Zuzanna Toporek i Julia Ługowska z klasy 7a, które w grupach najlepiej wykonały i zaprezentowały wyniki swoich badań.

Brawo dziewczyny!


Zorganizowała Jadwiga Bednarek

 

Saturday the 4th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.