JESTEŚMY CZĄSTKĄ WSZECHŚWIATA!

Utworzono: czwartek, 11 listopad 2021 Opublikowano

 „Nic piękniejszego nad niebo, które otacza wszystko, co piękne.”

                                                                    Mikołaj Kopernik

W poniedziałek, 8 listopada 2021 roku odbyły się w naszej szkole pokazy z astrofizyki „JESTEŚMY CZĄSTKĄ WSZECHŚWIATA!” pod opieką Jadwigi Bednarek. Jednym ze sposobów nowoczesnego podejścia do nauki jest wykorzystanie kina sferycznego, które dzięki specjalnemu projektorowi daje efekt pełnej przestrzeni, czyli możliwość oglądania obrazu dookoła siebie. Dzięki temu, niebo, planety i gwiazdy znalazły się dla naszych uczniów na wyciągnięcie ręki. Mobilne planetarium to nowatorska metoda poznania, co ma szczególne znaczenie w przypadku edukacji szkolnej. Uczniowie nie musieli wyjechać, aby zobaczyć coś wyjątkowego. W zależności od grup wiekowych przed projekcją głównego materiału pojawiła się wstępna prezentacja dotycząca ciekawostek na temat Kosmosu i tego, co nas otacza… Były się także informacje na temat Mikołaja Kopernika, każdej z ośmiu planet występujących w naszym Układzie Słonecznym, jakie konkursy organizuje Agencja Kosmiczna NASA oraz o pierwszym człowieku w Kosmosie – Gagarinie. Dla najmłodszych grup była zaprezentowana animacja o planetach, czy można na nich lądować i z czego się składają oraz podstawowe informacje na temat Słońca. Pod ogromną kopułą namiotu w kształcie półkuli, przy wykorzystaniu technik audiowizualnych dzieci i młodzież z naszej szkoły podziwiali potęgę Wszechświata, którego jesteśmy maleńką cząstką...      

                                                         Opracowała Jadwiga Bednarek

Saturday the 4th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.