Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Utworzono: poniedziałek, 15 listopad 2021 Opublikowano

W rocznicę urodzin Walta Disneya, 5 listopada, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu warto przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, których przygody z zapartym tchem śledziliśmy w dzieciństwie. Niezwykłe postacie pojawiają się na kartach książek i książeczek dla dzieci. Czytanie rozbudza wyobraźnię i poszerza wiedzę o otaczającym świecie. Bajki, baśnie oraz inne fantastyczne opowieści pełne są przygód wymyślonych bohaterów, którzy pokonują przeszkody losu, walczą ze złem otaczającego świata. Postacie z bajek przez wiele lat towarzyszą kolejnym pokoleniom. Wszyscy przecież znamy Myszkę Miki, Kaczora Donalda, Kopciuszka czy Czerwonego Kapturka.

 

Z tej okazji opiekun biblioteki szkolnej i p. Roksana Bilke – wychowawczyni oddziału zerowego zorganizowały wspólne zabawy, bal przebierańców, kolorowanie bajkowych postaci, układanie puzzli, odgadywanie zagadek. Uczennice z Aktywu bibliotecznego również aktywnie włączyły się w obchody tego święta, zakładając stroje bajkowych bohaterów i przygotowując autorskie zagadki dotyczące bajek i baśni. Biedronka i Czarny Kot razem z Księżniczką odwiedziły nasz oddział zerowy i zaprosiły dzieci do wspólnej zabawy. Uczniowie wysłuchali także głośno czytanej bajki o Zygzaku oraz Księżniczce Zosi. Dzieci własnoręcznie przygotowały piękne maski ulubionych bohaterów i założyły bajkowe stroje. Jako podziękowanie za aktywny udział oraz zachętę do czytania uczniowie otrzymali na pamiątkę zakładki do książek.

Ten dzień był miłą odskocznią od szarej listopadowej rzeczywistości, a wspólne zabawy wprawiły wszystkich w dobry humor na resztę dnia. Wielu uczniów obiecało, że jesienny wieczór spędzi na wspólnym rodzinnym czytaniu bajkowych historii.

Opracowała: Monika Gibała

Saturday the 4th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.