Wigilia 2013

Utworzono: wtorek, 14 styczeń 2014 Opublikowano

Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
            Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
            Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny
            Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie…

Tymi słowami Cypriana Kamila Norwida dnia 20 grudnia 2013 roku o godzinie 16.00. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wolanowie rozpoczął się wieczór wigilijny, którego gospodarzem był Wójt Gminy Wolanów - Pan Krzysztof Murawski.

Na uroczyste spotkanie przybyli m.in. pracownicy Urzędu Gminy w Wolanowie, nauczyciele z gminnych szkół, przedstawiciele określonych grup społeczności lokalnej: religijnej, samorządowej, kulturalnej oraz inni zaproszeni goście.

Po  słowach powitania wygłoszonych przez Dyrektora ZSO - PSP i PG w Wolanowie – Panią Elżbietę Wertejuk oraz Wójta Gminy Wolanów – Krzysztofa Murawskiego odbyła się część artystyczna. Jasełka przygotowali uczniowie szkoły w Wolanowie pod opieką Lidii Gomuły, Małgorzaty Siary, Anny Klusek, Beaty Rosińskiej, Jolanty Prawdy oraz Konrada Gałki, Elżbiety Kazały – Maziarz, Agnieszki Paździor i Barbary Siudy. Pomocą służył także  absolwent wolanowskiego gimnazjum Filip Kozyra oraz osoby z obsługi technicznej.

Po Jasełkach wystąpił zespół „Wolanianki” prowadzony przez Panie Barbarę Siudę i Barbarę Waśkiewicz.

Przy wigilijnym stole odczytano fragment o narodzinach Jezusa, po komentarzu księdza i życzeniach złożonych Wszystkim zebranym przez Wójta Gminy Wolanów, odbyła się wieczerza, w której uczestniczyło blisko 250 osób. Czas upływał w podniosłej świątecznej atmosferze. Przy stole śpiewano kolędy przy akompaniamencie Anny Bursy oraz razem z Kołem Gospodyń Wiejskich z Bieniędzic.

„Pamiętaj o tym, że Boże Narodzenie nie kończy się 25 grudnia. Zawsze ilekroć się uśmiechasz do swego brata i wyciągasz do niego rękę, jest Boże Narodzenie. Zawsze ilekroć milkniesz, by innych wysłuchać, kiedy rezygnujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności, jest Boże Narodzenie. Zawsze kiedy dajesz odrobinę nadziei tym, którzy przytłoczeni są ciężarem fizycznego i duchowego ubóstwa, kiedy rozpoznasz w pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości i jak wielka jest twoja słabość, jest Boże Narodzenie. Zawsze ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych poprzez Ciebie - zawsze wtedy jest Boże Narodzenie.”

Friday the 26th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.