"Konwencji o prawach dziecka"

Utworzono: środa, 24 listopad 2021 Opublikowano

20 listopada wypada rocznica uchwalenia "Konwencji o prawach dziecka" – najważniejszego dokumentu poświęconego dzieciom. Jest to moment, w którym dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań.
W ramach obchodów tego dnia nasza szkoła przyłączyła się do akcji  „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”.
W dniu 22 LISTOPADA uczniowie i nauczyciele ubrali się na NIEBIESKO  lub mieli w swojej stylizacji jakiś element w tym kolorze jako symbol solidarności z wszystkimi dziećmi, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.
Na tablicy klubu szkół UNICEF, Samorządu Uczniowskiego i wystawie na holu głównym pojawiły się informacje na temat historii uchwalenia konwencji oraz najważniejsze prawa dzieci w niej zapisane.
Również na lekcjach wychowawczych przybliżona została uczniom tematyka praw dziecka z wykorzystaniem materiałów udostępnionym przez UNICEF.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i zapraszamy do obejrzenia foto relacji.

Marta Stępień

Friday the 17th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.