Ślubowanie na czytelnika

UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA PIERWSZOKLASISTÓW
NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Rejs statkiem „Przygoda”

W dniu 4 lutego 2014 roku w Bibliotece Szkolnej PSP miała miejsce uroczystość przyjęcia  do grona  czytelników uczniów klas pierwszych. Kapitan statku „PRZYGODA” zaprosił wszystkich zebranych na niezwykły rejs, podczas którego wyłowiono cenny skarb – książki.

Pierwszoklasiści przeszli chrzest bojowy wykazując się znajomością bajek, po czym złożyli uroczyste ślubowanie.

My, dzieciaki z pierwszej klasy,

ogłaszamy wszem i wobec,

że będziemy bardzo chętnie

książki wypożyczać sobie.

I że czytać je będziemy,

a nie gdzieś po kątach chować.

I że książki – jak przyjaciół –

będziemy lubić, szanować.

Obiecujemy!

Po uroczystej przysiędze dzieci wypożyczyły książki. Pamiątką tego wydarzenia były piękne zakładki. Pierwszoklasiści wyszli z biblioteki z przesłaniem, że książki to prawdziwy skarb, a czytanie jest bardzo cenne, ważne i potrzebne. Zostali zachęceni do odwiedzin w bibliotece szkolnej.

Kapitan statku pokazuje pierwszoklasistom skarby - książki wyłowione z morza

Uczniowie klasy Ia i Ib wykazują się  znajomością bajek

Panna wodna z zagadkami wśród dzieci

Nareszcie wypożyczamy książki!

Oprac. Jolanta Prawda

Thursday the 18th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.