ZBIÓRKA ZUŻYTYCH BATERII...

Utworzono: piątek, 27 maj 2022 Opublikowano

Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego,
na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas.”

Florian Plit

Zbiórka zużytych baterii w naszej szkole to nie tylko korzyści dla środowiska, ale również dla Ośrodka w Laskach koło Warszawy. W Polsce od wielu lat funkcjonuje system zbiórki zużytych baterii, który stworzyła powołana do tego celu Organizacja Odzysku REBA S.A. Selektywna zbiórka tego typu odpadów jest niezbędnym i podstawowym elementem łańcucha recyklingowego. W naszej szkole stale dążymy do zwiększania ilości zebranych baterii, edukujemy uczniów na temat zagrożeń, jakie niesie za sobą niewłaściwe postępowanie z nimi, a także kreowanie właściwej postawy dzieci i młodzieży w tym zakresie. Korzyści płynące z zaangażowania w tą akcję to nie tylko poprawa stanu czystości naszego środowiska, ale też podwyższenie świadomości ekologicznej polskiego społeczeństwa.
Ze względu na ogromne potrzeby w zakresie prac remontowych podjęliśmy decyzję o przystąpieniu do grupy POMAGAMY, dzięki czemu wsparcie otrzymał właśnie Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Laskach.

W sumie udało nam się zebrać 8 pojemników po 20 kg, czyli 160 kg!

Największym zaangażowaniem wykazały się klasy siódme i ósme, ale edukacja ekologiczna prowadzona była także wśród najmłodszych - „zeróweczek”, którzy w tym roku szkolnym także włączyli się w akcję pod opieką pani Roksany Bilke.
TONOS to najstarsza polska organizacja działająca na rzecz niewidomych. Została założona w 1911 r. przez niewidomą franciszkankę Matkę Elżbietę Różę Czacką. Od ponad 100 lat służy niewidomym i niedowidzącym na każdym etapie życia, otaczając ich wszechstronną opieką edukacyjno-wychowawczą, rehabilitacyjną, socjalną i religijną.

Mamy nadzieję na następne mądre i dobre owoce naszej wzajemnej współpracy edukacyjnej w zakresie naturalnej i sensownej ekologii.

Koordynator Jadwiga Bednarek

Thursday the 9th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.