Dzień Patrona Szkoły

Utworzono: czwartek, 02 czerwiec 2022 Opublikowano

18. maja 2022 r. w dzień upamiętniający narodziny Karola Wojtyły został zorganizowany w naszej placówce drugi Dzień Patrona Szkoły. Hasłem przewodnim tego dnia była myśl Jana Pawła II: ,, Nie ma pokoju bez sprawiedliwości, nie ma sprawiedliwości bez przebaczenia”.
Uroczystość rozpoczęto w hali gimnastycznej od wprowadzenia sztandaru szkoły i odsłuchania archiwalnego nagrania fragmentu wypowiedzi Jana Pawła II. Następnie minutą ciszy wyraziliśmy naszą solidarność z Ukrainą. Później odbył się koncert muzyczno - poetycki laureatów Konkursu Pieśni i Piosenki ,,Zaśpiewajmy Ojcu Świętemu” oraz Konkursu Recytatorskiego Poezji Jana Pawła II. Uczniowie zaprezentowali swoje talenty i możliwości artystyczne. Za finałowe wykonanie utworów otrzymali nagrody, dyplomy i statuetki. Koncert zakończył się wspólnym odśpiewaniem ulubionej pieśni papieża „Barka”.  Uczestnicy i goście na chwilę mogli odczuć klimat spotkań, jaki towarzyszył pielgrzymkom Ojca Świętego do naszej Ojczyzny.
Uroczystość tę uświetnili zaproszeni goście: Wójt Gminy Wolanów – Pani Ewa Markowska – Bzducha, Przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Monika Lejzak – Pogoda oraz rodzice uczniów.
Po części oficjalnej członkowie i opiekunowie Samorządu Uczniowskiego razem z Panem dyrektorem posadzili kolejne drzewo w alei Jana Pawła II.
Podczas wędrówki szkolnymi korytarzami można było oglądać wystawę plastyczną prac uczniów „ Myśli Jana Pawła II” i gazetki tematyczne poświęcone papieżowi.
W tym dniu uczniowie skosztowali papieskich kremówek przygotowanych przez rodziców poszczególnych klas i wzięli udział w rozgrywkach sportowych na stadionie. Rywalizacji w kolejnych konkurencjach towarzyszyły radosne okrzyki kibiców. Dzień zakończył się udziałem uczniów w różnych konkursach przygotowanych przez wychowawców i oglądaniem filmów poświęconych życiu i nauczaniu papieża Jana Pawła II. Wszystkim wydarzeniom towarzyszyła radość, duma, a także zaangażowanie uczniów i wszystkich pracowników szkoły.

Friday the 29th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.