Rok szkolny 2022-2023

Utworzono: czwartek, 01 wrzesień 2022 Opublikowano

„Wiedza jest jedyną rzeczą, która wzbogaca i której nie można nikomu odebrać.”

Uroczystą Mszą Świętą w parafialnym kościele pw. św. Doroty w Wolanowie rozpoczęliśmy 1. września rok szkolny 2022/ 2023. Mszy przewodniczył ksiądz Piotr Morawski. Powagi tej ceremonii dodał udział pocztu sztandarowego Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II. Następnie dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i rodzice spotkali się w wolanowskiej hali sportowej, gdzie krótką akademię poprowadził pan Marcin Kaczmarski. Najpierw nawiązał do trudnej historii tego dnia, wybuchu II wojny światowej. Następnie dyrektor szkoły, Pan Zbigniew Sarnat serdecznie przywitał zgromadzonych, przedstawił nowych pedagogów i życzył wszystkim udanego roku.  Sukcesów życzyła również wójt gminy Wolanów, Pani Ewa Markowska – Bzducha. By nauka szła jak z płatka, wiernych przyjaciół nie brakowało- te słowa skierowała do młodzieży przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Monika Lejzak- Pogoda. Potem uczniowie z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych.

Jak głosiła dekoracja przygotowana przez panie: Beatę Rosińską, Annę Kosiec i Małgorzatę Bisińską- Siarę, “Wyruszamy w szkolny rejs...”

Agnieszka Wlazło

Friday the 29th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.