“Szczęśliwe małżeństwo to długa rozmowa, która wciąż wydaje się za krótka...”

Utworzono: środa, 21 wrzesień 2022 Opublikowano

Dnia 8. września nasza szkoła była miejscem szczególnej uroczystości - jubileuszu Złotych Godów, który w naszej gminie dotyczył 20 par. Zostały one odznaczone Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które przyznał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej osobom pozostającym co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim.  Wręczała je Pani Ewa Markowska – Bzducha, wójt gminy Wolanów, inicjator i główny organizator jubileuszu. Razem z Panem Jackiem Murawskim, przewodniczącym Rady Gminy Wolanów, gratulowali nagrodzonym, obdarowywali pamiątkowymi dyplomami i upominkami.  W zaaranżowaniu tej uroczystości dużą rolę odegrały panie: Małgorzata Szczepaniak, sekretarz gminy oraz Małgorzata Golińska, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Wolanowie. Podczas spotkania gościliśmy także proboszcza parafii św. Doroty w Wolanowie, księdza Mirosława Kszczota.
Kiedy na piersiach wzruszonych Jubilatów zawisły już medale, wzniesiony został toast za zdrowie odznaczonych. Na wszystkich czekał również okolicznościowy tort. Następnie rozpoczął się wyjątkowy koncert życzeń, który przygotowaliśmy dla wszystkich Jubilatów z pomocą utalentowanych członków gminnego zespołu ludowego „Wolanianki” pod opieką p. Barbary Waśkiewicz i Ewy Kijas. Wystąpił także trener muzyczny zespołu, Michał Retelewski, a akompaniował Jacek Zelga. Jubileusz zakończył się pamiątkowymi zdjęciami na uroczej ławeczce specjalnie przygotowanej na tę okazję.
Uroczystość prowadzili nauczyciele PSP w Wolanowie, Agnieszka Wlazło i Ryszard Kosiec. Stroną techniczną zajmował się p. Konrad Gałka, będzie on również autorem pamiątkowego filmu z uroczystości. Za oprawę plastyczną odpowiedzialni byli p. Beata Rosińska oraz pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Wolanowie.
Wszystkim Jubilatom gratulujemy i jeszcze raz gorąco życzymy długich lat życia w jak najlepszym zdrowiu.

Szczęśliwej podróży do kolejnych Jubileuszy!

Agnieszka Wlazło

Friday the 29th. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie. Hostgator coupon - All rights reserved.